شخصیت های محبوب در مبارزه ای بی همتا

نزدیک به 10 سال از عرضه بازی Marvel vs. Capcom 2 روی کنسول Dreamcast می گذرد و سرانجام Capcom قرار است شماره سوم یکی از بهترین بازی های مبارزه ای دو بعدی را عرضه کند. شاید شخصیت های قرار گرفته در Marvel vs. Capcom 3 از چند ضلعی های (Polygon) بالایی برخوردار باشند، اما بازی همچنان اصول اولیه اش را حفظ کرده است. این سه شخصیت انتخابی شما هستند که مقابل گروه دیگری قرار می گیرند و با یکدیگر در مبارزات همکاری می کنند. شما می توانید یارهای کمکی خود را صدا بزنید تا در طول مبارزه به شما کمک کنند. می توانند قدرت های فوق العاده قوی ای را به سمت حریف بفرستند. تقریبا همان چیزی هایی را که در Marvel vs. Capcom 2 مشاهده کرده بودیم، در این بازی نیز حضور دارند. یکی از تغییراتی که در این نسخه صورت گرفته، اضافه شدن دکمه ای به نام Launcher به بازی است. در MvC 2 تمام شخصیت ها یک حرکت مخصوص به خود را داشتند که می توانستند از آن ها در زمانی که در هوا هستند به عنوان یک ضد حمله استفاده کنند. حال این قدرت ها تنها با زدن یک دکمه برای هر شخصیت در این بازی قابل استفاده هستند. زمانی که دشمن شما در هوا است، شما می توانید از قدرت ویژه خود استفاده کنید تا او نتواند از قدرت هایش استفاده کند. اگر دوست داشتید، می توانید حملاتی که به وسیله این قدرت ها انجام می دهید را  ادامه دهید و در بین آن وقفه ایجاد نکنید. دکمه Launcher را با هر جهتی که دوست داشتید، می توانید در بازی بزنید.

زدن دکمه Launcher با جهت بالا باعث می شود حریف را در آسمان بزنید و با گرفتن جهت های چپ و راست می توانید به اطراف حمله کنید. اگر از این قدرت هنگامی که در هوا هستید استفاده کنید، می توانید حمله های حریف را خنثی کنید و یک ضد حمله مرگ بار را انجام دهید. در زمان هایی از بازی، به نظر می رسد که حریف قصد دارد تا با اجرای فنی شما را نابود کند. در این لحظه ها می توانید با استفاده از دکمه Launcher ضربه های او را دفع کنید. البته در برخی موارد ممکن است حریف قصد گول زدن شما را داشته باشد. او وانمود می کند که قصد دارد به سمت شما حمله کند، شما از دکمه Launcher استفاده می کنید و پس از اتمام آن، حریف ادامه فنون چندضربش را روی شما اجرا می کند. شاید استفاده از Launcherها بسیار کار آسان و بی ارزشی باشد، چرا که خیلی ها فکر می کنند روند بازی را بسیار آسان می کنند. اما در زمان بازی کردن MvC 3 این ساده ترین راه برای شکستن ضربه های ترکیبی حریف است، حتی زمانی که حریف از یار کمکی اش استفاده می کند. استفاده از حمله های هوایی در این بازی متداول ترین راه است و به راحتی می توان استراتژی های جدید و بهتر را با این نوع حمله ها ترکیب کرد. 10 شخصیت از این بازی در E3 امسال به نمایش درآمدند. این شخصیت ها Captain America ،Dante ،Felicia ،Iron Man ،Ryu ،Chris Redfield ،Deadpool ،Hulk ،Morrigan  ،Wolverine بودند.

شخصیت هایی که در Marvel vs. Capcom 2 حضور داشتند نیز در این نسخه هستند و حرکات و فنون گذشته خود را هم دارند. البته حرکات آن ها در این بازی، بازسازی شده و بسیار بهتر و روان تر انجام می شود. به طور مثال شخصیت Wolverine همچنان Drill Clawهای خود را دارد و فنون زیبایی را اجرا می کند. Chris یکی دیگر از شخصیت های محبوب این بازی است. در Resident Evil 5 او بیشتر شبیه یک کماندوی دیوانه بود که قدرت زیادی داشت و از سلاح های مرگ باری استفاده می کرد. در این بازی او واقعا یک حمل کننده سلاح است. سلاح های عظیم و فوق العاده ای را همراه خود دارد که صدمه های جدی ای به حریف وارد می کند. یکی از قدرت های بسیار جذاب Chris این است که او می تواند از اکثر سلاح هایی که در RE5 از آن استفاده کرده، در این بازی استفاده کند. تنها کافیست هنگام بازی با او از دکمه Launcher استفاده کنید. شخصیت Dante هم در نوع خود بسیار جالب طراحی شده است. شاید بتوان گفت که او یکی از بهترین ضد حمله ها را در هوا اجرا می کند و یک حال اساسی به حریف می دهد. یکی از قدرت های ویژه Dante او را به یک شیطان تبدیل می کند.

در این حالت ضربه های او بسیار قوی تر می شوند و مقاومت در برابرش کار بسیار سختی خواهد بود. Dante از جمله شخصیت هایی است که وقتی به عنوان یار کمکی وارد بازی می شود، بسیار قوی عمل می کند. حداقل در دموی هایی که از این بازی تا کنون منتشر شده، این مورد کاملا مشخص است. Deadpool هم از دیگر شخصیت های بازی است. شاید فنون چندان جذابی نداشته باشد، اما قدرت Teleportation او یکی از قابلیت های منحصر به فردش است. قدرتی که اکثر بازیکنان را بسیار اذیت می کند. Deadpool به وسیله این قدرت به راحتی می تواند از پس مبارزه هایش بر بیاید. کمپانی Capcom برای ساخت نسخه سوم این سری از بازی ها برخی از اعضای تیم Marvel vs. Capcom 2 را دوباره استخدام کرد. در بین این افراد، فردی هم قرار دارد که تعادل را میان شخصیت های بازی برقرار می کند. در بازی نهایی نزدیک به 30 شخصیت حضور خواهند داشت که هر کدام از آن ها قدرت های خاص خود را دارند و البته طرفداران زیادی را هم منتظر خود نگه داشته اند. بازی یک حال و هوای کاملا دو بعدی دارد، اما محیط های پس زمینه و شخصیت های بازی به خوبی به صورت 3D طراحی شده اند. اما باز هم با دیدن بازی حس دو بعدی بودن به خوبی به بازیکن ها منتقل می شود. نسخه سوم سری بازی های Marvel vs. Capcom نوید یک بازی مبارزه ای بسیار عالی را به بازیکنان می دهد. سیستم مبارزه ای این بازی بسیار هیجان انگیز است و همه بازیکنان را مجذوب می کند. ریتم بازی بسیار تند است و در طول مبارزه ها شاهد اجرای فنون شگفت انگیزی از طرف شخصیت ها خواهید بود. این بازی سال آینده برای Xbox 360 و PS3 عرضه می شود.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 14 دی 1389    | توسط: sparta marcus    | طبقه بندی: نقد و بررسی بازیها،     | نظرات()